Sorgun MYO’da “MAZERET YOK” Semineri Düzenlendi

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorgun Meslek Yüksekokulunda “Mazeret Yok” konulu seminer düzenlendi. Sorgun TSO tarafından organize edilen ve Sorgun Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen Dr. Şaban Kızıldağ’ın 'İletişim ve Motivasyon üzerine MAZERET YOK' sunumu yoğun ilgi gördü. Seminere Kaymakam Ali Arslantaş, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Oda üyeleri ve eşleri katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Sorgun’un gelişmesi ve büyümesi için çalışacaklarını söyledi.

Daha sonra seminer için kürsüye gelen Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Şaban Kızıldağ, aile hayatından, yaşam tarzına, ticaretten, sosyal yaşama kadar birçok konuda hayat tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Salonda bulunan katılımcılarla sıcak bir iletişim kuran Kızıldağ, kimi zaman güldürürken kimi zaman düşündürerek çoğunluğu iş adamı olan katılımcılara başarılı bir hayat için yol gösterdi.

Dr. Kızıldağ, günlük yaşamda sık sık başvurulan ve toplumsal bir alışkanlık halini alan mazeretin, iş hayatını ve özel hayatı olumsuz etkilediğini vurgulayarak “Mazeret bizim en önemli toplumsal yaralarımızdan biri. Bireysel meselelerde de toplumsal konularda da mazeret üretme konusunda son derece başarılıyız. Başarıyı yakalamak için daha fazla zaman kaybetmemeli;eğitim için, gelişim için, değişim için mazeret yok, demeliyiz. Öğrenme eylemini sürekli kılmalı, eğlenerek öğrenmeyi, çözümleyerek öğrenmeyi, kendimizi geliştirerek öğrenmeyi mutlaka öğrenmeliyiz. Mazeretsiz bir hayatta başarıyı yakalamalıyız” dedi.

İlk kez eşleriyle birlikte böyle bir organizasyona katılan üyeler organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. Konferansın sonunda Sorgun TSO tarafından, konuşmacı Dr. Şaban Kızıldağ’a plaket takdim edildi.

 

17 Mart 2016 Perşembe